Дневен хороскоп за 02 февруари

326

Лавовите ги мачи хроничен замор, Јарците се незаинтересирани за љубов.

Прочитајте го хороскопот за 02 февруари.

Овен

Денот е поволен и носи успех на полето на работата.

Доаѓате до интересно познанство кое наскоро би требало да значи почеток на љубовна врска.

Полни сте со енергија.

Бик

До крајот на денот ќе имате изненадувања на полето на работата. Можно е многу работи да не се онака како што очекувате.

Ви се враќа љубов од минатото. Не сте подготвени за ова.

Можна е несоница.

Близнаци

Потрудете се да ги исправите грешките кои на полето на работата предизвикуваат да не чувствувате никаков прогрес.

Не сакате да се откажете од врската во која е јасно дека имате големи проблеми со партнерот.

Проблеми со нозете.

Рак

Ќе направите се што е потребно за да ги подобрите околностите на полето на работата.

Ве очекува интересно познанство со личност која ќе ви покаже дека сака сериозна врска со вас.

Внимавајте на внесот на шеќери.

Лав

Разочарани сте и не знаете како да се справите со еден мал неуспех на полето на работата.

Можно е да ве оптоваруваат разговорите со саканата личност.Имате впечаток дека тие постојано се жалат.

Хроничен замор.

Девица

Денеска не е ден за ризици на полето на работата.

Можно е саканата личност да не ви дава доволно внимание. Се чувствувате запоставено.

Чувствителен кардиоваскуларен систем.

Вага

Неповолен ден за работа. Бидете внимателни околу финансиите.

Можно е вашата љубов да навлегува во кризен период.

Проблеми со стомакот.

Шкорпија

Избегнувајте претерано напрегање. Можно е да се соочувате со голем стрес, но ќе успеете да го решите тоа денеска.

Вашето импулсивно однесување носи проблеми во врската.

Проблеми со дишните патишта.

Стрелец

Финансиите не ви се стабилни и сметате дека нешто морате да менувате во однос на тоа.

Не сте сигурни во своите чувства. Пред вас е период во кој можете да имате проблеми со саканата личност.

Внимавајте на штитната жлезда.

Јарец

Нема да успеете да ги остварите сите свои идеи денеска бидејќи немате поддршка за тоа.

Делувате незаинтересирано и партнерот смета дека не сте доволно посветени.

Можна е главоболка.

Водолија

Загрижени сте за развојот на ситуацијата на работа и имате впечаток дека некои работи се кријат од вас.

Можно е да сте несигурни и љубоморни. Ви се чини дека партнерот се лади кон вас.

Депресија.

Риби

Немате добар однос со колегите, потрудете се да го смените тоа.

Потребно ви е ново познанство, но се срамите.

Проблеми со циркулацијата.