Дино Мерлин итно хоспитализиран откако му се слошило (ВИДЕО)

251

Дино Мерлин бил хоспитализиран откако ненадејно му се слошило!

Сараево синоќа беше сцена на драматичен настан кога на легендарниот пејач Дино Мерлин му се слоши во Башчаршија. Брзата помош брзо реагирала и пристигнала на местото на настанот, каде му ја пружиле потребната медицинска помош на пејачот пред итно да биде пренесен во болница, пишува Телеграф.

Веста за здравствената состојба на популарниот пејач брзо се прошири на социјалните мрежи, предизвикувајќи загриженост кај обожавателите ширум регионот. Многумина изразија поддршка и желба за брзо закрепнување, а на социјалните мрежи се појавија пораки со поддршка и надеж дека Мерлин наскоро ќе оздрави.

Дино Мерлин е еден од најценетите музичари на просторот на поранешна Југославија, познат по своите емотивни и значајни песни кои одбележаа генерации. Неговата музика има посебно место во срцата на луѓето ширум регионот, а неговите настапи отсекогаш биле дочекани со голем ентузијазам.

https://youtube.com/watch?v=63T2uW9BXAk%3Ffeature%3Doembed

Детали за здравствената состојба на Дино Мерлин се уште не се објавени во јавноста. Јавноста со нетрпение ги очекува вестите за неговото здравје и се надеваме дека пејачот наскоро ќе биде на пат кон целосно закрепнување.

Дино Мерлин во текот на кариерата беше симбол на сила и упорност, а фановите се надеваат дека и овој пат ќе го надмине предизвикот кој моментално му е поставен. Пораки со поддршка и желби за брзо закрепнување ги преплавија социјалните мрежи, додека на улиците на Сараево се чувствува загриженоста кај луѓето кои се надеваат на најдоброто за омилениот пејач.

Дино Мерлин неспорно остави длабок и траен впечаток на музичката сцена на Балканот, а неговото здравје е од големо значење за многу луѓе. Сите се надеваме дека пејачот наскоро ќе се опорави и ќе се врати кај својата публика со истата страст и енергија што отсекогаш ја поседувал.