Димитров и Коѕијас ставија потпис на конечниот договор за решавање на македонско-грчкиот спор

765

Министрите за надворешни работи Никола Димитров и Никос Коѕијас го потпишаа македонско грчкиот договор за спорот со името. Во нивна позадина беа двајцата примери Зоран Заев и Алексис Ципрас. И специјалниот медијатор Метју Нимиц стави свој потпис на договорот.