Денеска нова цена на бензините и дизелот во Македонија

675

По речиси две недели од последната промена, Регулаторна комисија за енергетика напладне ќе го соопшти новите цени на горивата во Македонија, кои ќе важат од полноќ.

Со последната промена бензините поскапеа за 2 денари по литар, а дизелот за 1 денар.

Според тоа, ЕУРОСУПЕР БС 95 чини 64,5 денари по литар, а ЕУРОСУПЕР БС 98 е 66,5 денари.

Литар дизел се продава по цена од 61 денар.

Ова се моменталните цени кои се менуваат од полноќ.