Денеска ќе имаме променливо време, со услови за дожд

72

Денеска во Македонија ќе имаме променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд. Локално ќе има услови за нестабилност проследена со пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Температурите ќе се движат од 6 до 18 степени.

Особено од среда температурите ќе бележат тенденција на пад и ќе се искачуваат во интервалот од 8 до 17 степени, додека на повисоките планини ќе има и повремен снег.