Дедо Наум Петрески има голем повод за славење – Неговата внука Андреа денес наполни една година

195

Ќерката на фолк-пејачот Наум Петрески, Анастасија и нејзиниот сопруг Владимир Поповски денес го прославија првиот роденден на нивната ќеркичка Андреа.

Таткото на Андреа, пејачот Владимир Поповски на својот Фејсбук профил сподели фотографија на која напиша:

Си летна една година, 05.03.2019“.

Владимир и Анастасија се венчаа претходната година во јануари, а свадба правеа два месеци откако се роди нивната ќерка.