Даниел Кајмакоски откри зошто се развел со сопругата

848

Пред неколку дена во македонските медиуми одекна веста дека пејачот Даниел Кајмакоски и неговата сопруга Кристина се разведуваат.

Она што се случува во приватниот живот на пејачот, како и тоа дека повеќе не живеат во заедница, го откри нивен пријател.

Во тој момент Кајмакоски не беше достапен за изјава, а по шпекулациите не се огласи ниту Кристина. Но, очигледно на Даниел му прекиснаа ваквите пишувања, па реши да проговори и да стави точка на се’.

Имено, естрадниот ТВ магзин „Бекстејџ“ на Инстаграм профилот го најави интервјуто со Кајмакоски, како и тоа дека тој го потврдил разводот пред нивната камера, а истото ке можете да го погледнете вечерва во 22 часот и 30 минути.