Дали е реална? Најплатената манекенка на светот објавила фотографија на која позира без шминка

165

Откако се појави на светската модна сцена, Кендал Џенер брои само успеси и со својата појава ја симна Жизел Бундшен од модниот трон, која со години наназад беше една од најплатените манекенки на светот.

Кендал сега на својот Инстаграм профил објавила фотографија без грам шминка, а на блескавото и негувано лице ѝ завидуваат многу девојки.

За потсетување, манекенката во интервју за “Forbes” изјави дека е пребирлива и дека не ги прифаќа сите понуди за работа, а поради тоа беше прозвана од страна на многу нејзини колешки кои ваквата изјава ја доживеаja како навреда за нивниот труд.

“Од почетокот бевме многу пребирливи за работите кои ќе ги прифаќам. Никогаш не сум била една од оние девојки кои ќе изработат по 30 ревии во сезона или што и да прават. Имав милион работи, не само ревии и сè ме измори толку многу што морав малку да паузирам бидејќи бев на раб на нервен слом”, изјавила Кендал.

View this post on Instagram

NEW @versace CAMPAIGN BY @mertalas & @macpiggott

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

View this post on Instagram

British Vogue by @alasdairmclellan @edward_enninful

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

View this post on Instagram

back to work

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

View this post on Instagram

@calvinklein #MYCALVINS #CKHOLIDAY

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

View this post on Instagram

loving this new @longchamp bag! #longchamp_ambassador

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

View this post on Instagram

remember this?

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

View this post on Instagram

forest fairy and friends

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on