Цел живот погрешно сме цеделе лимон: Ова е најлесен начин (ВИДЕО)

277

Лимоните се здрави и вкусни, особено кога ќе се исцедат во природни сокови или лимонада. Иако стискањето лимон е лесна работа, често е многу неуредна, но се чини дека има полесен и почист начин да го направите тоа, пренесува mir.co.uk.

Нутриционистот Џеки Беин сподели видео на TikTok на кое се гледа како да се исцеди лимон на многу едноставен начин, но луѓето беа шокирани кога дознаа за овој ефикасен метод дури сега.

Над 380 илјади прегледи беа собрани од видеото на Беин за тоа како да се добие свеж сок од лимон без сечење и без прскање на соковите.

Сè што ви треба е метално или дрвено стапче, доволно долго за да пробиете дупка во лимон, од почеток до крај. Откако ќе ја добиете дупката, ставете го лимонот над чашата и исцедете го, сè додека целиот сок не излезе од него преку една дупка.

Џеки признава дека исто така неодамна го научила овој трик, кој го прифатиле и нејзините придружници.

„Леле, благодарение на социјалните медиуми, повторно научив нешто што моите родители или на училиште никогаш не не научиле“, коментирал еден корисник. „Човек, воопшто не знаев за ова!“ Ги стискам лимоните погрешно цело време “.