Цеца се спакува и замина на зимски одмор со саканиот и неговата ќерка (фото)

226

Фолк дивата Цеца Ражнатовиќ отпатувала на Копаоник со своето момче Богдан Срејовиќ и неговата ќерка Искра, дознава „Блиц“.

Заедно, тие ќе уживаат во зимската идила на оваа позната српска планина, додека ќе бидат сместени во станот на Цеца, кој таа го поседува со години и каде престојува секоја година.

Цеца, како што дознаваме, нема да скија, бидејќи не е љубител на ваква забава, но ќе ужива во прошетки и чист воздух со избраниот и неговата наследничка.

Пејачката објави видеа од своето патување на Копаоник на социјалните мрежи, и рече:

– Моја прекрасна Србија!

Инаку, откако медиумите открија дека е заљубена и во врска, пејачката и партнерот постојано се во фокусот на медиумите.