Цеца Ражнатовиќ се огласи: „Не ми паѓа на памет повторно да се мажам“

468

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ неодамна имаше настап во Црна Гора каде што многубројни фанови пристигнаа да ја слушаат.

Присутните коментирале дека Цеца изгледа подобро од кога и да било, а на прашањето дали за тоа е задолжен некој маж и дали повторно ќе се мажи, Ражнатовиќ вели:

„Не планирам да се мажам, не планирам тоа да го правам повторно. Тој документ не е пресуден за емотивна исполнетост“ вели Цеца.

На прашањето со која песна би го опишала својот емотивен статус, Ражнатовиќ вели:

„Моите песни се премногу тажни така да не може да го опишам мојот емотивен статус бидејќи имам причини да сум среќна. Кога човек е здрав и кога луѓето околу него се среќни, мора да бидете среќен. Јас секогаш сум среќна и исполнета, не мора да има партнер, има и други работи кои ви предизвикуваат насмевки на лице“ вели пејачката.

Ражнатовиќ наскоро ќе добие снаа, односно нејзиниот син Вељко Ражнатовиќ ја запроси девојката.