Божиќен хороскоп: Овој знак размислува за брак, а еве што го очекува стрелецот

284

ОВЕН

Работa: Ако сте планирале работно патување, очекувајте мали одложувања.

Љубов: Доаѓа вореме во кое ќе имате шанса да решите некои проблеми со саканата личност.

Здравје: Избегнувајте цигари.

БИК

Работа: Долго очекуваната соработка наскоро ви доаѓа. Ќе имате работен успех во следниот период.

Љубов: Денеска сте повеќе посветени на фамилијата, љубовта ви е приоритет.

Здравје: Размислувате за диета.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Не сте задоволни од ситуацијата на работното поле, и пробувате да најдете некое решение за промена на работното место.

Љубов: Ги преиспитувате своите чувства кон саканата личност. Потребно е време да ги покажете.

Здравје: Проблеми со очите.

РАК

Работа: Чувствувате дека можете да остварите повеќе од она што другите го очекуваат од вас.

Љубов: Можно е засега да имате само пријателски однос со личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Проблеми со нервоза и несоница.

ЛАВ

Работа: Секогаш можете да се потпрете на своите искрени колеги и соработници кои до сега не ве изневериле.

Љубов: Многу сте шармантни и многу лесно може да ја освоите личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Нервниот систем ви е чувствителен.

ДЕВИЦА

Работа: Може да очекувате позитивен исход на ситуацијата на ова поле. Можно е малку да сте загрижени без причина.

Љубов: Убаво ви е кога сте заедно со личноста која ја сакате, и размислувате за брак.

Здравје: Проблеми со кичмата.

ВАГА

Работа: Генерално сте задоволни со работата и околностите во кои се наоѓате. Не сакате промени.

Љубов: Посвете сте на својот партнер и уживате кога сте заедно. Денешниот ден минете го во атмоссфера полна љубов.

Здравје: Проблеми со коските.

ШКОРПИЈА

Работа: Може да очекувате некои проблеми кои лесно ќе ги решите во следниот период.

Љубов: Сакате да и ги покажете на саканата личност своите искрени чувства и моменталниот период ви е поволен за такво нешто.

Здравје: Пад на имунитетот.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Не сте претерано посветени на работата и подготовени сте малку да се опуштите во текот на празничната атмосфера.

Љубов: Многу поволен ден за емоции ве очекува. Може да се надевате на позитивен однос со партнерот.

Здравје: Полни сте со позитивна енергија.

ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекува период во кој ќе мора да вложите многу од својата енергија за да бидете задоволни од резултатите.

Љубов: Можеби ќе имате интересна средба со личноста која ви значи.

Здравје: Можни болки во стомакот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Доаѓате до нови информации и можности на ова поле. Ќе ви се отвори прилика за унапредување.

Љубов: Ви се допаѓа една личност која ќе покаже дека е сосема поинаква од другите.

Здравје: Минлива настинка.

РИБИ

Работа: Олеснување на полето финансии наскоро ве очекува, а со самото тоа и вие подобро ќе се чувствувате.

Љубов: Приоритет ви е со саканата личност да направите план за во иднина. Сакате некои работи јасно да се дефинираат.

Здравје: Добро.