“Бјути Бар” совети за нега и убавина – Секој петок на МкВести

675

Од овој петок, па натаму, на барање на нашите читателки, МкВести во соработка со најдобриот салон за убавинa и нега во Скопје – Бјути Бар  преку најразлични едукативни и интересни содржини ќе ве советува на тема – нега и грижа на лице, коса, тело.

Преку најновите модни трендови во светот на маникирот и педикирот, мејк ап новитети, фризури, па се до совети за нега на лице, масажи, третмани… Се на едно место во рубриката – Бјути Бар совети!

Сите Вие кои имате некои прашања поврзани со горенаведените теми слободно контактирајте не преку нашата официјална Фејсбук страница – MKvesti.mk

Тимот на Бјути Бар го има клучот на добриот изглед!

 

loading...