Бел песок, бујни гради и тиркизна вода: Дара Бубамара не очајува за настапи и пари, таа си ужива на Малдиви (фото)

216

Додека многу пејачи останаа без настапи и заработка заради состојбата со корона вирусот и западнаа во финансиска криза.

Дара Бубамара, барем судејќи според нејзиниот профил на Инстаграм, не е една од нив.

Според пишувањето на српските портали, Дара работела вредно со години и успеала да заштеди одредена сума пари за да може да си приушти удобен живот во вакви вонредни ситуации.

View this post on Instagram

🌴🌝❤️

A post shared by Dara Bubamara (@darabubamara_official) on

Таа реши да се оддалечи од градските гужви и да посети луксузна дестинација, набргу по враќањето од хрватското крајбрежје, таа ги одбра Малдиви.

На својот профил на Инстаграм, Дара објави жешка фотографија.

Прво, ги маѓепса своите фанови со белиот песок и чистото море, а потоа ги израдува со фотографија каде нејзините бујни гради се во преден план.