Апсење на скопскиот аеродром, „падна“ 23- годишен арачиновец

682

Вчера во 13.50 часот на Граничен премин Аеродром Скопје, при пасошка контрола, било констатирано дека лицето Ј.А. (23) од с. Арачиново, скопско, се ноаѓа на листата со мерка „А” (апси).

Лицето било приведено во полициска станица за понатамошна постапка