Апокалипса во САД: Завеани десетина градови, затворени училишта, сите се подготвуваат за нов снежен удар

0
104

Северна Калифорнија, поточно округот Хумболт, бил погоден од снежна олуја, по повеќе од 15 години без снег.

Во повеќе американски држави биле затворени училиштата, а пратениците ги одложиле сите седници поради снегот и снежните олуји кои повторно го зафатиле американскиот северозапад. 

Во државата Вашингтон биле забележани три снежни олуји во текот на февруари, а измерени биле до 36 центиметри снег.

Метеролозите соопштиле дека таа американска сојузна држава ја очекуваат уште врнежи од снег во текот на денешниот и утрешниот ден.

Северна Калифорнија, поточно округот Хумболт, бил погоден од снежното невреме, по повеќе од 15 години без снег.

За снежен удар се подготвуваат и централните држави на САД, наведува агенцијата.

Исто така, голем број на летови на американските аеродроми доцнат или се откажани.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here