Ангелот на „Викторија сикрет“ позираше сосема гола: Русокосата убавица ја бранува фантазијата (фото)

131

Русокосата манекенка која ги краси насловните страници на многу познати списанија како „Вог“, „Космополитен“, „Муза“, денес слави роденден.

Ангелот на „Викторија сикрет“, Кендис Свонпул, започна да се занимава со манекенство кога имала само 15 години. Кендис денес го слави својот 32 роденден и сè уште изгледа заносно.

Заводливата манекенка објавува свои провокативни слики на Инстаграм секој ден, а ја следат повеќе од 14 милиони следбеници.

View this post on Instagram

Salty.

A post shared by @ angelcandices on

Таа беше рангирана на 10-тото место на листата на „Форбс“ за најплатени модели во светот, заработувајќи 3.000.000 долари во последната година.

На најновите фотографии таа позра гола, ноншалантно покриена со наметка, а глетката ја бранува фантазијата.