Жешка мама: Катарина Ивановска како на модна писта прошета низ парк без градник (фото)

442

Да не е познат нејзиниот приватен живот во јавност, ретко кој би кажал дека макекенката Катарина Ивановска е реализирана мајка и тоа двапати.

На такво тело би и позавиделе, но мајката природа била предарежлива кога е нејзиниот физички изглед во прашање. Кога пак ќе ја видите заедно со децата, како ја турка количката на Кира, а Вања до држи за рака, да ти е мерак да се свртиш и да ја погледнеш.

ФОТО:КАТАРИНА ИВАНОВСКА/ИНСТАГРАМ/ПРИНТСКРИН

Тело и лик кој не се заборава, па затоа не случајно им стана чест избор на големите имиња во реномираните светски модни брендови за кои снимаше кампањи и чекореше по писта.

Деновиве со тоа тело вретено, стегнато во боди на тенки рамчиња кои ги оцртаа нејзините гради на кои немаше градник, во спој со тексас панталончиња, секси мама се прошета во градскиот парк.

ФОТО:КАТАРИНА ИВАНОВСКА/ИНСТАГРАМ/ПРИНТСКРИН

Објави неколку фотки на „стори“, а изгледот беше навидум едноставен, но ултра секси.

Инаку, очигледно на нашата убавица Катарина и недостасуваат модните ангажмани и патувањето низ светот, па се почесто објавува фотографии од она што досега го сработила.

 

Последниот избор беа жешки фотографии на кои носи долна облека и изгледа боженствено!

Еве неколку, исплакнете очи!

ФОТО:КАТАРИНА ИВАНОВСКА/ИНСТАГРАМ/ПРИНТСКРИН

ФОТО:КАТАРИНА ИВАНОВСКА/ИНСТАГРАМ/ПРИНТСКРИН