Здравко Чолиќ ги посети репрезентативците, тие му ја дадоа – десетката (ФОТО)

345

Најголемата балканска музичка ѕвезда Здравко Чолиќ ги изненади до посета денеска фудбалските репрезентативци на Македонија, на тренингот во комплексот на ФФМ, пред претстојниот меч задутре со Полска на Националната Арена „Тоше Проески“.

Чолиќ, кој има закажано концерт на најголемиот стадион во земјава после двата евроквалификациски мечеви претпласнево дојде на тренинг-центарот „Петар Милошевски“ и фудбалската селекција му врачи дрес со бројот – десет.