Загина 14-годишно момче на мотор: Трагична сообраќајка во Илинден

237

14-годишно момче (А.Р.) од скопската населба Миладиновци загина денеска во тешка сообраќајка во Марино, Општина Илинден, пренесе ТВ „Сител“.

Несреќата се случила во 13 часот, а момчето кое возело мотор починало на лице место откако автомобил му го пресекол патот и се судриле.

Повеќе детали се очекуваат во текот на утрешниот ден.