Зад камерата: Познатата порно глумица открива детали за порно индустријата и аналниот секс

628

Аса Акира е поранешна порно глумица која има освоено неколку награди, напишано две книги и истовремено имала секс со двајца мажи. Никој не е повеќе квалификуван да зборува за секс од неа, а еве што има да каже за тоа.

“Прашајте ја која било глумица која ѝ е омилена поза и Ви гарантирам дека девет од десет одговорот би бил “свртена крава”. Конкретно, порно верзија, кога момчето е на нејзиниот грб, а девојката се собира под него, свртена странично со нозете. Иако оваа позиција е совршена за камерата, бидејќи го покажува лицето, градите и пенетрацијата во една сцена, тоа е веројатно непријатно”.

Аса вели дека таа имала план да работи две години со порнографија и да ги сочува парите за да ги искористи за да отвори студио за јога. Но, таа истакнала дека не се кае за ништо во животот и дека порно идустријата ѝ донела мноу пријатели, среќа, зрелост, пари и многубројни можности за да работи различни работи, како на пример тоа што напишала две книги и колумни за “Mens Health”, откако ја завршила кариерата.

Анален секс?

“Аналниот секс во порно филмот бара многу планирање. Поради тоа што имаме секс подолг временски период, бидејќи нè снимаат, мора да бидеме сигурни дека сме чисти. За да го направам тоа, мешам супстанца во вода и ја пијам еднаш во денот, три дена пред почетокот на снимањето. Сè е природно и достапно е во било која продавница за здрава исхрана. Исто така правам и клистир еден ден претходно”.

Снимањето на порно филм може да трае подолго од осум часа, бидејќи вклучува правење фризура, шминкање, интервју, снимање на воведни сцени и промо материјали. Мажите земаат вијагра за да можат да издржат подолго од просечен маж, додека жените не се обидуваат да издржат повеќе од 10 до 20 минути по сцена.

View this post on Instagram

7 dwarf gangbang. @flyhighluna @richardsonworld

A post shared by Asa Akira (@asahole) on