Времето денес сончево и топло до 30 степени

322

Времето ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од еден до  10, а  дневната од 23 до 30 степени.

Во Скопје, сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи до 28 степени.

Продолжува периодот на топло време со натпросечни дневни температури за овој период од годината. Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд.