Временска прогноза за наредните денови

288

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 21,Маврово 12, Битола 20, Охрид 16, Крива Планка 18, Берово 15, Кавадарци 21, Дојран 23 Целзиусови степени.

И утре не очекува сончево и топло време совисоки температури за овој период од годината.