Вонредни вести: Уапсени Боки 13 и Зоки Кичеец

1999

Денеска е упасен Бојан Јовановски, познат како Боки 13 сопственик на 1ТВ, дознава Фактор.

Уапсен е поради сомневање за рекет, а полицијата го привела на граница.

Приведен е и бизнисменот Зоран Милески познат како Зоки Кичеец.

Тој е уапсен во еден скопски ресторан.