Во фудбалот видовме сѐ, но не и ваков начин на изведување пенал! (ВИДЕО)

257

За време на викендот во англискиот Чемпионшип беше виден еден од најчудните изведени пенали во историјата на фудбалот

Имено, во 89. минута од натпреварот меѓу Барнсли и Чарлтон, беше досуден пенал за гостите, а одговорноста ја превзема Ли Тејлос, кој постигна „фраерски“ погодок. Тој се прошета низ казнениот простор, а кога стигна до белата точка ладнокрвно ја смести топката во мрежата, притоа голманот го испрати на спротивната страна.