ВИДЕО: Синот бараше од судиите во НБА да го исклучат неговиот татко

141

Комична ситуација се случи на натпреварот меѓу Хјустон Рокетс и Лос Анџелес Клиперс. Во дуел на таткото и синот, кои се во спрoтивни табори, Хјустон славеше над Клиперси со 102-93.

Док Риверс е тренер на екипата на Клиперси, а на синоќешниот натпревар имаше не контролирано бесна реакција до судиите. Тој беше исклучен и не го водеше до крај натпреварот од клупата.

Најинтересна беше реакцијата на неговиот син кој игра за Хјустон. Остин Риверс стоеше на неколку метри од него и бараше од судијата да му досудад техничка грешка и да го исклучат.

Док по натпреварот ја потврди одлуката на судиите, но и на својот син.

„ГО ВИДОВ ТОА, ТАКА И ТРЕБАШЕ ДА СЕ РЕАГИРА”, ПОТВРДИ ТРЕНЕРОТ НА КЛИПЕРСИ.

Ситуацијата и протестот на Риверс се случи на минута и пол до крајот на натпреварот, а тогаш неговиот тим имаше осум поени негатива.

  • Видео од исклучувањето и изјави од таткото и синот: