(ВИДЕО) Денот кога „кралевите“ побелеа… од мака: Поминаа 13 години од шоуто на Роналдињо

246

Последните години навивачите на Реал претрпеа многу кошмари од Барселона, последниот беше пред 20 дена кога на Камп Ноу загубија со 1-5, но веројатно уште долго ќе го паметат 19 ноември 2005 година.

На тој ден на Бернабе постоеше само еден човек – Роналдињо. Бразилецот во дресот на каталонскиот клуб си поигра со Рамос и компанија, но и со чувствата на домашните навивачи. Барса славеше со 0-3, а за доминацијата на Роналдињо најдобро зборува потегот на домашните фанови кои станаа да го поздрават тогаш најдобриот светски фудбалер за своето шоу.