ВИДЕО: Авион се урна на железничка пруга, па во него удри воз

124

Страшна сцена се случила во Лос Анџелес, најголемиот град во американската сојузна држава, Калифорнија, откако авион се урна врз железничка пруга, а потоа во него удрил воз.

Полицијата во Лос Анџелес го извлекла пилотот од урнатиот авион „Цесна“ неколку секунди пред во него да удри воз, пренесува Ројтерс.

Спасувачката акција е регистрирана и со полициска камера.