Вчера Лондон “пукал” од голотија: Славните убавици и нивните изданија на овогодишните Британски музички награди

114

Вчеравечер во Лондон беше одржано доделувањето на престижните Британски награди (BRIT Awards), а на црвениот тепих прошетале некои од најпопуларните и најубави Британки.

Славните убавици повторно се натпреварувале во тоа кој ќе прошета најатрактивна креација, но не недостасувале ни разголени моменти.

Најмногу комплименти добила водителката Маја Џама која се појавила во црна гламурозна тоалета во стил на стар Холивуд. Таа со сексапилните нозе, но и бујното деколте го собрала целото внимание на присутните.

Во продолжение погледнете го нејзиното, но и останатите модни изданија од вчерашниот настан:

Маја Џама

Монтана Браун

Адвоа Абоа

Вик Хоуп

Ешли Робертс

Мишел Киган

Амбер Дејвис

Ели Гоулдинг

Ирис Лоу

Флор Ист

Мел Си

Реја Рајдингс

Ева Апио

Џасмин Еванс

АЈ Одуду