Ванда Нара доби опасна конкуренција во Интер: Девојката на Лаутар Мартинез е вистинска бомба!

537

Фудбалерот на Интер има со што да се пофали, а тоа не е само неговата вештина со топката. Како да се привлечат 200.000 следбеници на Инстаграм? Лесно. Голотијата е најбрзиот пат до кликањето. Уште ако сте девојка на фудбалер – популарноста е загарантирана.

Баш во тој манир е и поубавата половина на фудбалерот на Интер, Лаутар Мартинез, која ја заинтересира поголемата маса од луѓето и стигна да си обезбеди свој простор во медиумите.

View this post on Instagram

?

A post shared by Agustina (@agus.gandolfo) on

Агустина Гандолфо (23), внимателно се промовира на својот Инстаграм профил, а на нејзините облини кои преку фотографиите несебично ги споделува со своите обожаватели, тешко е да се остане имун. Многумина веќе ја деклариаа како “алфа жена“ во фудбалските кругови.

View this post on Instagram

Jueves de ??

A post shared by Agustina (@agus.gandolfo) on

Сопругата на Икардо и понатаму е на првото место, но Аугустина и тоа како има потенцијал да ја достигне нејзината слава.

Лаутар е две години помлад од својата избраничка и многумина можат само да му завидат на “трофејот“ кој го има покрај себе.

View this post on Instagram

☀️♥️

A post shared by Agustina (@agus.gandolfo) on

View this post on Instagram

Tra il dire e il fare c'è di mezzo il mare.

A post shared by Agustina (@agus.gandolfo) on

View this post on Instagram

Buongiorno ??

A post shared by Agustina (@agus.gandolfo) on