Туна со ново жешко видео руши рекорди на Јутјуб!

439

Туна Сејдиу, после две години пауза, деновиве го промовираше видеото за темата “Chonga”  со кое го најави камбекот на музичката сцена. Станува збор за песна снимена на албански јазик, а видеото веќе има над милион и пол прегледи на Јутјуб и илјадници позитивни коментари и критики.

Инаку, пејачката која е ќерка на Шабан Сејдиу, поранешен олимписки борач, откако се омажи за Патрис Бариша и го роди синот Тиан живее на релација Скопје – Косово, а неодамна во еден познат ресторан со семејството и најблиските го прослави и роденденот на малиот наследник кој е нејзина копија.

Македонската јавност, пак, Туна ја запозна преку учеството во музичкото шоу “М2” а нејзина прва песна беше “Најди ден, најди ноќ, најди време”.

Досега има снимено седум албуми, а наскоро ќе го промовира и осмиот на кој работи во моментов, а на листата соработници се запишува и Дарко Димитров со кој работи од почетокот на својата кариера.