Тешка сообраќајка утрово на Стража

735

Сообраќајна незгода утрово се случи на Стража. Според првичните информации сообраќајот е во прекин, полицијата врши увид. Неофицијално, во несреќата има повредели лица кои се пренесени со возило на Брза помош.