Почетна Скопје Тешка сообраќајка синоќа во Скопје

Тешка сообраќајка синоќа во Скопје

128

Тешка и необјаснива сообраќајка се случи синоќа во скопската општина Карпош, поточно во близина на станбено-деловниот комплекс „Порта Влае“.

Првичните информации на Министерството за внатрешни работи велат дека досега две лица се јавиле со полесни повреди по сообраќајната несреќа која синоќа се случи во Влае.

Од МВР за Курир информираат дека едно возило удрило во паркирани автомобили и канделабра.

Повредените лица по лекарскиот преглед се пуштени на домашно лекување.

Полициски екипи се на терен, каде во тек е увидот.