Почетна тагови зоран заев

таг: зоран заев

Куновска: Заминувањето на Зоран Заев и Радмила Шекеринска

„Заминувањето на Зоран Заев и Радмила Шекеринска“ – пишува Софија Куновска, поранешна функционерка на СДСМ. Нејзиниот фејсбук статус го пренесуваме во продолжение: Со помала или поголема...

Митко Јанчев: Дај боже сите да бевте како Заев, Швајцарија ќе...

Градоначалникот на Кавадарци избран како кандидат на ВМРО-ДПМНЕ чиј член е се уште, на трибина зборува за лидери и кој е лидерот каков што сака...

Софија бара ЕУ прво да нѐ избрише, па да преговара со...

Источниот сосед инсистира Договорот за добрососедство да биде дел од Преговарачка рамка за зачленување во ЕУ, Македонија да го спроведува во добра волја, а...

ЗАЕВ: НЕ МОЖЕМЕ ДА КАЖЕМЕ ДЕКА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ НЕ Е НАШ

Премиерот Зоран Заев во интервјуто за МТВ, на прашањето за изјавата на Красимир Каракачанов изјави дека тој го почитува министерот, сфаќа различни ставови, но...

Заев ја достави програмата на новата влада: Следува четиригодишен неповторлив период...

Мандатарот Зоран Заев во присутво на 19 министри ја достави до Собранието предлог програмата и кадровските решенија за новата влада. Тој очекува идната недела...

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и...

Со порака дека единствен начин да го спречат е да го убијат, Боки 13 од Шутка потврди дека кривичните пријави ги поднесува против политичари...

Бујар Османи до Заев: Во 2016 граѓаните одлучија Груевски да биде...

Огромна прашина на политичката сцена крена изјавата на Али Ахмети од пред неколку денови, дека дојдено е време Албанец да биде Премиер на државата....

Заев: Има Северна Македонија да ја постелиме со асфалт, до сега...

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, откри дека неговата партија во овие три години на власт инвестирала една милијарда евра во патишта, а планирала да...

Бишевац: Заев се однесува дегутантно, се повикува на правото, а кога...

Кандидатот за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Сафет Бишевац во своето гостување во емисијата „Само Вистина“ истакна дека избори на 21-ви јуни на кои нема да...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
41 %
2.1kmh
0 %
Sat
38 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
32 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО