Почетна тагови знаме

таг: знаме

Дескоски: Знамето со Сонцето од Вергина не е македонско, треба да...

Тони Дескоски, професор по меѓународно приватно право и по меѓународно арбитражно право на Правниот факултет „Јустинијана Прима“ во Скопје, смета дека сонцето од Кутлеш...

Запалено грчко знаме во Албанија

Три вооружени, маскирани лица во воени униформи го запалија знамето на Грција во Ксамил, на југот на Албанија. „Сарандавеб“ пренесува дека еден од нив го...

Дејствијата од 2001 се далеку зад нас, порача Шекеринска за фотографијата...

Јавноста е бесна откако минситерската за одбрана и вицепремиерка Радмила Шекеринска позираше пред амблемите на УЧК и албанското знаме. Наместо да реагира што во канцеларијата...

Симбол на пркосот на Велика Британија: Погледнете чие знаме се вее...

Иранската државна телевизија објавила снимка на која се гледа британскиот танкер "Стена Имперо" со иранско знаме закачено на јарболот. Бродот е закотвен на пристаништето Бандар...

Знамето на Вардар се вее низ Хрватска: Забавата во полн ек...

Заедничкиот одмор на ракометарите на Вардар веќе е во полн ек на хрватските острови. Вардаровото знаме веќе се развеа на јахтата, а „црвено-црните“ ракометари денеска...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
24 %
4.1kmh
0 %
Sat
39 °
Sun
41 °
Mon
41 °
Tue
43 °
Wed
43 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО