Почетна тагови Жени Лебл

таг: Жени Лебл

“Девојките во затвор во Југославија ги претвораа во старици, им отпаѓаа...

Поради виц за Тито завршила на Голи оток, а кога се распаднала Југославија објавила книга. Бидејќи раскажала шега, по Жени Лебл пристигнале двајца удбаши. Денот на...

Како гласеше виц за Тито заради кој 22 годишна новинарка заврши...

Многу фанови на Јосип Броз Тито го прославија Денот на младоста, 25 мај. Тито во времето на Југославијасе славеше како божество, му се пееја...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО