Почетна тагови Жељава

таг: Жељава

„Тој крие многу тајни“: Сплиќанец го сними најскапиот југословенски проект –...

Авантуристот и јутубер Јурица Галиќ Јука сними извештај за напуштената воена база во Жељава, кој досега е прегледан повеќе од 270 000 пати. „Напуштениот...

Најскапиот Југословенски проект: Тајна воена база и подземен аеродром- еден од...

Во 1956 година, градежните гигантски машини започнаа да копаат во близина на хрватското село Жељава. Раководството на поранешна Југославија одлучи да го изгради најнапредниот...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО