Почетна тагови згради

таг: згради

Новите згради мора да се приклучат на парно ако имаат можност

Се планираат измени на Законот за градба со цел сите нови градби, ако е тоа технички можно, да се приклучат на централно греење. Ова...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО