Почетна тагови загаденост

таг: загаденост

Високо ниво на загаденост на почвата во Македонија, отрови 16 пати...

Резултатите од земените мостри покажуваат загрижувачки бројки за количините на тешки метали во почвата во скопско, поточно во селото Стајковци. Испитувањата на зелка, морков...

Скопје утрово на седмото место на најзагадени градови во светот

Според Ер вижуал, специјализираната интернет страница за следење на квалитетот на воздухот, Скопје утрово е на единаесеттото место во светот според нивото на загаденоста. На страницата рангирањето...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО