Почетна тагови заем

таг: заем

Гордана Димитриеска Кочоска: Министерката Ангеловска ја извести Светска банка дека нема...

Димитриеска Кочоска, која е на втората позиција во ресорот финансии,  во  интервју за весникот ВЕЧЕР вели дека заемот од Светска банка од 90 милиони...

Кочоска: Зошто Македонија плаќа поскапа камата на заеми од Србија?

Техничката заменик министерка за финансии, Гордана Димитриеска Кочоска во гостувањето во телевизија Алсат истакна дека соседна Србија добила заем со многу попоoвлни услови од...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
36 %
5.1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
38 °
Mon
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО