Почетна тагови возила

таг: возила

Пајакот собира низ Скопје: За една недела подигнати 305 непрописно паркирани...

Во текот на изминатата недела (24.09 – 30.09.2020 година) со специјалните возила пајак се отстранети вкупно 305 возила од јавните површини. Од вкупниот број...

Се најавува поевтинување на зелениот картон

Ќе воведеме европски стандарди во осигурувањето од автомобилска одговорност преку намалување на цената на чинење на зелениот картон, како производ на либерализирањето на цената...

Законот за возила стапи во сила, ќе има и субвенции за...

– Во сила стапи Законот за измени и дополнување на Законот за возила со кој се предвидува субвенционирање на граѓаните што ќе набават ново...
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
scattered clouds
8 ° C
8 °
8 °
93 %
3.1kmh
40 %
Wed
11 °
Thu
13 °
Fri
14 °
Sat
9 °
Sun
14 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО