Почетна тагови Универзитетот Конектикат

таг: Универзитетот Конектикат

Ова е човекот кој ги предвиде сите настани во 2020 година,...

Математичарот ги пресметал овогодинешните немири уште во 2012 година, а предвидува уште пострашни работи. Во 2012 година на Универзитетот Конектикат, Питер Турчин, биолог и математичар,...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
41 %
2.1kmh
0 %
Sat
38 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
32 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО