Почетна тагови уганда

таг: уганда

Уганда ќе привлекува туристи со жени со раскошни облини

Уганда ја претстави својата нова туристичка стратегија која ќе се фокусира на промовирањето на "природно надарените жени" во таа земја, пренесуваат медиумите.
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО