Почетна тагови учк

таг: учк

Назим Буши си ја украси канцеларија во МВР со знак на...

Заменик министерот за внатрешни работи, Назим Буши, денес си ја доопремуваше својата луксузно уредена канцеларија. Во македонското МВР, Буши го овековечи моментот во кој во...

Косоварите и Приштина бесни: Сакаат да ја понижат УЧК како група...

Косовскиот координатор за сајбер безбедност Зафир Бериша вели дека Дик Марти користел обвинувања за трансплантација на органи за пропагандни цели против ОВК и дека...

Тачи бара да биде укинат Специјалниот суд во Хаг каде се...

Хашим Тачи, претседателот на Косово, побара парламентот во Приштина да донесе одлука со која ќе се ограничи мандатот на Специјалниот суд за УЧК во...

Дејствијата од 2001 се далеку зад нас, порача Шекеринска за фотографијата...

Јавноста е бесна откако минситерската за одбрана и вицепремиерка Радмила Шекеринска позираше пред амблемите на УЧК и албанското знаме. Наместо да реагира што во канцеларијата...

Социјалните мрежи вројат: Министерката за одбрана Шекеринска позира со маска пред...

На социјалните мрежи вечерва се споделува фотографија на која се гледа вицепремиерката и министерка за одбрана Рдмила Шекеринска, со заштитна црна маска во тон...

Командантот на УЧК, Томор Морина со тапани пречекан вo Косово (ВИДЕО)

Поранешниот припадник на ОВК, Томор Морина, кој македонските власти не го испорачаа на Белград по потерница од Србија, дочекан е синоќа во својата родно...
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО