Почетна тагови тротоари

таг: тротоари

Под скопските улици пронајдени антички блокови од градби и артефакти (ФОТО)

Градоначалникот на Скопје вчера објави дека копајќи под скопските тротоари откриле историски артефакти. Со откритието Шилегов се пофали и на Фејсбук.
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
41 %
2.1kmh
0 %
Sat
38 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
32 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО