Почетна тагови традиции

таг: традиции

10 традиции од разни земји во светот што за нас се...

Ракување со плукање на рацете пред тоа е традиција за поздравување во Масаи племето.   Сигурно најмалку еднаш при патување сте доживеале културолошки шок. Во некои земји...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
36 %
5.1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
38 °
Mon
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО