Почетна тагови торнадо

таг: торнадо

Страшно торнадо во Кина: Најмалку шест лица загинаа, над 190 повредени

Најмалку шест лица го загубија животот, а повеќе од 190 се повредени во налетот на силно торнадо кое ја погоди провинцијата Лјаонинг на североистокот...

Торнадо ја опустоши Америка, 23 жртви: Ветерот дувал со 260 км/ч.,...

Најмалку 23 лица погинале, а повеќе се повредени во торнадото кое ја погоди Алабама, американската држава на југоистокот од земјата. Неколку луѓе се префрлени во...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
36 %
5.1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
38 °
Mon
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО