Почетна тагови тестови

таг: тестови

Караџовски: Тестовите за Ковид-19 не се тестови за бременост па да...

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски, на денешната прес конференција заедно со министерот за здравство, Венко Филипче, истакна дека утре  се отвораат...

Суспендирани тестирањата на оксфордската вакцина: Се појавила необјаснива болест кај еден...

Британскиот фармацевтски гигант „Астра Зенека“ соопшти дека ги ставиле во мирување клиничките тестирања за вакцината против Ковид-19, откако кај учесник во тестирањата се појавила...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
45 %
4.6kmh
0 %
Thu
29 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
37 °
Mon
33 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО