Почетна тагови терористички

таг: терористички

Крвав терористички напад во Најроби: Во хотелски комплекс убиени 15 луѓе,...

Најмалку 15 луѓе биле убиени во нападот на сомалиските исламисти на хотелски комплекс во Најроби, рекле денес извори од кениската полиција додека операцијата во...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
29 %
2.1kmh
0 %
Sat
39 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
34 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО