Почетна тагови температурни рекорди

таг: температурни рекорди

Се топи западот на Европа: Соборен е температурен рекорд векови стар,...

Додека францускиот град Бордо соборува температурни рекорди, Западна Европа се подготвува за вториот топлотен бран ова лето. Во вторникот во Бордо е забележана температура од...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
29 %
2.1kmh
0 %
Sat
39 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
34 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО